You are here:

گوجه فرنگی

نامه الکترونیک چاپ PDF

دارای مقادیر متفاوتی از ویتامین های K ، E ، C،B ، A ، آهن، املاح معدنی مخصوصاً فسفر،کلسیم، پتاسیم، مس، منیزیم، کبالت بوده و به تازگی وجود ید نیز در گوجه فرنگی گزارش شده است.
طبع گوجه فرنگی سرد و خشک است و دارای خواص اشتهاآور، ادرار آور، ضد نفخ، مقوی اعصاب، خنک کننده، تصفیه کننده خون، ضد اسکوربوت، ضد تعفن، هضم کننده غذا، نشاط آور، نیروبخش، ضد میکروب و ضد اسهال است .گوجه فرنگی، ترشی معده را از بین می برد همچنین بدن را در مقابل امراض عفونی و کمبود ویتامین C حفظ می کند.گوجه فرنگی به هضم غذا کمک می کند ، حس بینایی را تقویت كرده و به علت داشتن ویتامین B مقوی اعصاب است. آب گوجه فرنگی تازه در رفع لکه های پوست مانند کک و مک اثر مفید دارد؛ همچنین درموارد کمبود عناصر معدنی بدن، درمان برافروختگی ، رماتیسم، نقرس وجلوگیری از پیری زودرس خاصیت درمانی دارد. گوجه‌فرنگی گیاهی است با نام علمی“LYCOPERSISCOM ESCULENTUM” از خانواده سیب زمینی “SOLANACEAE” که به نام عمومی “‌TOMATO” در جهان مشهور است‌.گوجه ‌فرنگى ابتدا به ‌عنوان گیاه زینتى در باغچه ‌ها مورد استفاده قرار گرفت و به نام سیب طلایى یا سیب عشق معروف شد. مصرف گوجه ‌فرنگى به‌ عنوان نوعى سبزى از قرن نوزدهم میلادى به بعد شروع شد و بعد از جنگ جهانى اول به ‌تدریج بر مصرف آن اضافه شد میوه این گیاه كه قسمت اصلی آن است به صورت خام یا پخته در سالاد، انواع سس‌ها، سوپ و انواع مواد غذایی به طور وسیع در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد‌. اكثرا گوجه‌فرنگی را در زمانی كه به رنگ قرمز است استفاده می‌كنند و كمتر از میوه سبز آن استفاده می‌شود‌.مهمترین تركیبات گوجه‌فرنگی شامل حدود”90″ درصد و یا كمی‌بیشتر آب می‌باشد و بقیه آن را پروتئین، چربی، قندهای مختلف از جمله گلوكز و فروكتوز، ویتامین‌های آ، ث، كا، تیامین، ریبوفلاوین، پانتوتنیك اسید، اسید فولیك، ‌ویتامین ای، اسید آمینه‌های ضروری، املاح معدنی از جمله كلسیم، فسفر، آهن، سدیم، پتاسیم، منیزیوم، مس، منگنز، كبالت، روی و آرسنیك می‌باشد و به تازگی وجود ید نیز درگوجه‌فرنگی گزارش شده است‌.با توجه به تركیبات یاد شده كه فقط قسمتی از تركیبات گوجه‌فرنگی را تشكیل می‌دهند می‌توان به خواص كم نظیر آن پی برد‌. املاح معدنی موجود در این گیاه با ارزش وظایف مهمی‌ در بدن ایفا می‌كند كه بسیاری از آنها در تحقیقات جدید پزشكی در حال بررسی است‌. گوجه‌فرنگی در بعضی افراد ایجاد حساسیت می‌كند كه باید به آن توجه كرد. دانه‌های گوجه‌فرنگی دارای روغن می‌باشند كه برای تهیه مارگارین، سالاد و صابون مصرف می‌شود‌.           در طب سنتی نقاط مختلف جهان، برای گوجه‌فرنگی اثراتی در جهت تسكین و بهبود بعضی بیماری‌ها نظیر آسم، سرفه، آنفلوآنزا، امراض چشم، گوش درد، حصبه، برص و تب زرد قایل می‌باشند‌. در مراجع جدید علمی‌ خاصیت‌های ضد میكروب، ضد اسهال، هضم كننده و ادرارآور را برای آن ذكر كرده‌اند‌.

 

گر چه شباهت‌هایی بین تركیبات گوجه ‌فرنگی قرمز و سبز (نرسیده) وجود دارد، ولی رنگ‌های گیاهی موجود در گوجه‌فرنگی رسیده (قرمز) در سبز وجود ندارد و ممكن است گاهی در گوجه‌فرنگی سبز، مواد سمی ‌وجود داشته باشد‌.ماده‌ای سمّی به نام سولانین درگوجه‌فرنگی سبز و نارس وجود دارد که خوردن آن موجب مسمومیت می‌شود و دل پیچه، اسهال و باز شدن مردمک چشم ایجاد را می‌ کند. با توجه به ارزش غذایی و اثرات جالب دارویی آن، استفاده روزمره و یا ممتد آن در رژیم غذایی توصیه می‌شود‌.با توجه به این كه خوردن سبزی‌های تازه و انواع میوه‌ها برای سلامتی و جلوگیری از چاقی بی‌رویه خانم‌ها دارای اهمیت است،‌ خوردن گوجه‌فرنگی به عنوان یك میوه باارزش در رژیم غذایی روزانه یا هفتگی توصیه می‌شود. کارشناسان تغذیه معتقدند کیلوپن موجود در گوجه فرنگی از رگهای بدن محافظت می کند. به نوشته نشریه فرانسوی سانته زنانی که هرروز در وعده های غذایی خود گوجه فرنگی مصرف می کنند، کمتر از سایر افراد دچار حمله های مغزی یا قلبی می شوند. براساس پژوهش های انجام شده در دانشگاه هاروارد که بر روی 40 هزار زن آمریکایی در طی هفت سال صورت گرفته است زنانی که هفت بار در هفته غذاهای حاوی گوجه فرنگی مصرف کرده اند، خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی در آنها 30 درصد کمتر از افرادی است که یکبار در هر هفته گوجه فرنگی خورده اند. به گفته پژوهشگران کیلوپن، رنگدانه ای از خانواده کاروتنوئیدهاست که موجب قرمزشدن رنگ گوجه فرنگی می شود و دارای خاصیت آنتی اکسیدان است. با خوردن این میوه احتمال بروز سرطان پروستات و پیری زودرس در افراد کاهش می یابد. دکتر ” یوسف اسکندری ” متخصص تغذیه در این باره به خبرنگار ایسنا، علوم پزشکی ایران گفت :
لیکوپن موجود در گوجه فرنگی با کاهش سطح چربی   بد خون ( LDL) از بروز بیماریهای قلبی عروقی در افراد پیشگیری می کند.این متخصص درمورد سایر خواص گوجه فرنگی به ایسنا، گفت : مطالعات نشان داده است خوردن گوجه فرنگی در کاهش دردهای روماتیسمی و تب ، درمان مسمومیتها و دفع رسوبات بدن موثر است.
لازم به ذکر است گوجه فرنگی به دلیل داشتن ویتامین A ضمن رفع خستگی و تقویت اعصاب نوعی اشتها آور نیز محسوب می شود.  

 

بااستفاده ازتاثیر زیاد گوجه فرنگی و لیكوپن موجود در آن در پیشگیری و درمان سرطان پروستات می توان از این ماده به عنوان یك مكمل غذایی در رژیم بیماران استفاده كرد.
همچنین گوجه فرنگی از ورم آپاندیس جلوگیری می كند. از جوشانده برگ گوجه فرنگی نیز می توان برای دفع شته و حشرات استفاده كرد.گوجه فرنگی برای مبتلایان به نقرس و رماتیسم مفید و ورم مفاصل را برطرف می كند. همچنین از تصلب شرایین جلوگیری كرده و حتی مصرف آن برای این مرض مفید است . گوجه فرنگی، اوره خون را پایین می آورد. برای تمیز كردن خون باید از گوجه فرنگی و كرفس به نسبت مساوی و به مقدار سه فنجان در روز قبل از غذا و به مدت سه هفته استفاده كرد.    

 

برای تمیزی لكه جوهر بر روی لباس، یك تكه پنبه را در داخل آب گوجه فرنگی قرار داده و لكه جوهر را با آن مالش دهید و سپس آنرا بشویید.اگر پوست شما كك و مك دارد، هر روز آنرا با گوجه فرنگی تمیز كنید كم كم كك و مك ها را از بین می برد. گفتنی است، در بعضی از اشخاص هضم گوجه فرنگی با اشكال صورت می گیرد. کسانی که معده حساس دارند، نباید در خوردن گوجه فرنگی افراط كنند.همچنین بعضی از افراد نسبت به گوجه فرنگی حساسیت دارند. این نوع از افراد نیز نباید گوجه فرنگی بخورند.خوردن گوجه فرنگی به هر صورت ، برای بیمارانی که دچار حساسیت یا انرژی (خارش بدن ، آسم ، کهیر…) می باشند ، مضر است محققان معتقدند که خوردن گوجه فرنگی در درمان بیماری ایدز موثر است. گوجه فرنگی سرشار از پروتیـین هایی است که میتواند ویروسهای 2 بیماری ایدز و هپاتیت B را نابود کنند. دانشمندان همچنین در این فکر هستند تا با استفاده از گوجه فرنگی قرص هایی تولید کنند که قدرت دفایی بدن را در برابر انواع بیماریها تقویت کند