You are here:

حیوانات دو سر

نامه الکترونیک چاپ PDF

قدیمی ترین نشانه از جانوران دو سر، یک فسیل 120 میلیون ساله متعلق به یک مارمولک است که در سال 2007 میلادی کشف شده است.

به گزارش قشم دیلی، در کل دو نوع جانور دو سر وجود دارد. یکی حیواناتی با دو سر مجزا و دیگری حیواناتی با دو صورت در یک سر، که در این مطلب با این حیوانات آشنا می شوید.

این لاک پشت در آفریقای جنوبی به دنیا آمده است. صاحب این لاک پشت می گوید که لاک پشت او به مانند یک لاک پشت عادی زندگی می کند و هیچ فرقی با لاک پشت های عادی ندارد. یک لاک پشت دو سر که در آکواریوم بیگ آل در آمریکا به سال 2007 میلادی به نمایش درآمده است.


2sar (1)

یک مار دو سر که به نام های تام و جری نامگذاری شده اند در تصویر دیده می شوند. این عکس در سال 2008 میلادی در غرب آلمان برداشته شده است.

2sar (2)

این لاک پشت دو سر در موزه تاریخ طبیعی ژنو در کشور سویئس جشن تولد ده سالگی خود را در 5 سپتامبر 2007 جشن گرفته است. موزه تاریخ طبیعی شهر ژنو از کودکان هم سن این لاک پشت به اسم "ژانوس" که در همین روز به دنیا آمده بودند دعوت کرد تا در جشن تولد این لاک پشت شرکت کنند.

2sar (3)

این خزندگان توسط مسئولین یک پارک پیدا شده و به نظر در شرایط خوبی به سر می برند. این خزنده توانایی تغذیه از هر دو سر را داشته و سر بزرگتر به سمت سر کوچکتر حمله می کند . بر خلاف بسیاری از موجودات دو سر که عمر پایینی دارند به نظر این خزنده شانس زندگی بیشتری دارد.

2sar (4)

تصویری از یک بچه کروکودیل دو سر در باغ وحشی در بانکوک پایتخت تایلند که در 25 ژوئن 2001 ثبت شده است. این کروکودیل در بخش پایین بدن مشترک بوده اما دارای 8 پا، دو دم بوده و در زمان تولد 17 سانتی متر طول و 70 گرم وزن داشته است.

2sar (5)

تصویری از یک گوساله دو سر که تازه متولد شده است. گر چه که حیوانات و انسان های دو سر نادر هستند اما از زمان های دوری وجودشان ثبت شده است.

2sar (6)

یک گربه با دو صورت در ایالت ماساچوست آمریکا. این گربه دارای دو صورت بوده و صاحبش برای صورت راست او اسم "لوئی" و صورت چپش را "فرانک" نامگذاری کرده است. این گربه با سن 12 سال رکوردار زندگی گربه های دو صورت در کتاب گینس است.

2sar (7)